/ Ürünler   / Mekanik   /  AUMA   /  AUMA ACTUATORS

AUMA ACTUATORS


Aktüatör, bir mekanizmayı veya sistemi kontrol eden veya hareket ettiren bir tür motordur. Bir enerji kaynağı tarafından çalıştırılır. Bu kaynak genellikle elektrik akımı, hidrolik akışkan basıncı veya pnömatik basınçtır ve bazı tür hareketlerle enerjiye dönüşür. Aktüatör, ortama bağlı olarak kontrol sistemini hareket ettiren bir mekanizmadır.

 

Otomasyonsuz bir işletme olamayacağı gibi, aktüatör- süz de bir otomasyon olamaz veya bunun aksi de olamaz: aktüatörler sinir merkezleri gibidir; güvenilirlikleri bütün endüstriyel tesislerde emniyet ve ekonomik verimlilik açısın- dan hayati önem taşımaktadır.
Çeşitlilik hiçbir yerde endüstriyel işletmelerde olduğun- dan daha fazla değildir. Her bir alanın kendine has özellik- leri olmasından dolayı birçok aktüatör uygulaması kendine özgün çözümler gerektirmektedir. Aktüatör üreticilerinden, genel otomasyonu mümkün kılabilmek, için hem On/Off (Açık/Kapalı) hem de analog kontrolde, yüksek koruma ka- pasitesine sahip gövde gerektiren uygulamalarda ve hatta Exproof uygulamalarda, yüksek oranda esneklik istenmek tedir.

Bu sebeple AUMA, elektrikli çok turlu, kısmi turlu, lineer ve manivela aktüatörlerinin yanısıra birçok farklı vana dişli kutularını da içeren oldukça geniş ve modüler bir ürün yelpazesine sahiptir. AUMA aktüatör kontrolleri, istendi- ğinde mikro işlemci kontrollü ve farklı fieldbus arayüzlerine uyumlu olmaları sayesinde, MOV’ların işletme kontrolüne en uygun şekilde bağlanmasını sağlamaktadır. Bu sayede hemen hemen her vana için uygun bir otomasyon çözümü bulunabilmektedir.
AUMA 45 yılı aşkın bir süredir elektrikli aktüatörler ve vana dişli kutularını geliştirmekte ve üretmektedir. Böylece AUMA çok zor ulaşılabilecek bir tecrübeye sahip olmayı başarmıştır. AUMA dünya çapında lider elektrikli aktüatör üreticilerinden birisidir. Bu broşür AUMA ürünleri ve servis hizmetleri hakkında bir ön bilgi sunmaktadır

 

 


Ekli Dosyalar


AUMA ÇOK TURLU AKÇUATÖR